آموزش, بلاگ

ساده‌ترین روش تهیه کته قالبی در فر

ساده ترین روش تهیه برنج قالبی در فر

ساده‌ترین روش تهیه کته قالبی در فر را با هم مرور می کنیم با ما در کیمیا افشان همراه باشید تا راز و رمز های آن را بخوانید.

همه می دانید که طرز تهیه برنج کته ازبرنج آبکش ساده‌تر بوده و در مدت زمان کوتاه‌تری آماده خواهد شد ، تنها لازم است به چند نکته کوچک توجه کنید.

 

ساده‌ترین روش تهیه کته قالبی در فر

اگر می‌خواهید کته شما علاوه بر خوشمزگی و پخت خوب ظاهری دلپذیر داشته باشد ، پیشنهاد ما به شما پخت کته قالبی در فر است ، اگر قالب‌های کوچک را انتخاب کنید می‌توانید برای هر نفر به صورت جداگانه مثل رستوران‌ها سرو کنید یا یک قالب بزرگ برای همه در نظر بگیرید، این تصمیم را به عهده خود شما می‌گذاریم. با ما همراه شوید!

 

کته قالبی در فر

مواد لازم ساده‌ترین کته قالبی در فر

  • برنج خیس خورده : سه پیمانه
  • نمک : یک قاشق غذاخوری
  • روغن جامد یا کره : یک چهارم غذاخوری
  • زعفران دم شده : سه قاشق غذاخوری
  • ماست کم چرب : یک سوم پیمانه

مواد لازم پختن برنج در فر

روش تهیه کته قالبی در فر

مرحله اول

شاید تهیه کته در فر به نظرتان عجیب بیاید اما اگر بایدها و نباید ها درباره طرز تهیه برنج و کته را بدانید. میفهمید که آماده کردن این برنج پرخاصیت در فر اصلا دور از ذهن نیست.

برای شروع برنج را بعد از خیس خوردن روی حرارت بالا بجوشانید و نیمی از روغن را به آن اضافه کنید.

مرحله دوم

بعد از آنکه آب برنج جمع شد ، آن را از روی حرارت بردارید و زعفران را به برنج اضافه کنید . در همین زمان یک قالب نچسب را در فر با دمای ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید.

می‌توانید به جای ریختن برنج در قالب ، همه آن را در یک قالب بزرگ جا دهید . یادتان باشد که برنج کته همه خواص دانه برنج را در خود نگه می دارد و می‌توانید از این شیوه برای تهیه یک برنج مجلسی اما پرخاصیت استفاده نمایید.

 

برنج کیمیا

 

مراحل بعدی تهیه کته قالبی در فر

مرحله سوم

وقتی آب برنج جمع شد، قالب را از فر در آورید و چرب کرده و استفاده کنید . برنج زعفرانی را با مقدار کمی ماست (طبق دستور) مخلوط کرده ، با کفگیر در قلب برنج بریزید و رویش را با قاشق یا هر وسیله دیگری صاف نمایید و کمی فشار دهید . این فشار به از هم نپاشیدن برنج قالبی شما کمک خواهد کرد.

مرحله چهارم

باقی روغن را با قاشق (به مقدار کم) روی هر قطعه از قالب بریزید و روی آن را با فویلی که چند جایش سوراخ شده پوشش دهید . این سوراخ‌ها مانع شفته شدن برنج می‌شوند و باعث می‌شوند که ته‌دیگ بهتری در قالب شما ایجاد گردد که بسیار لذیذ و زیبا است.

 

بهترین برنج شمال

مرحله پنجم

برنج‌ها را در فر بگذارید و بعد از ۱۵ دقیقه، حرارت را به درجه ۲۰۰ بالا ببرید . بعد از نیم ساعت فویل را از روی قالب برداشته و از این زمان به بعد، هر وقت که احساس کردید دور برنج کمی طلایی است ، قالب را از فر در آورید . یادتان باشد که نباید فویل را زودتر بردارید چون در این صورت روی برنج خشک خواهد شد.

حال که ساده‌ترین روش تهیه کته قالبی در فر را مرور کردیم ، برای سالم بیرون آوردن قالب ، در یک سینی لبه‌دار بزرگ آب سرد بریزید و قالب را چند دقیقه در آن بگذارید . قطعا اگر از برنج های ایرانی معطر مانند برنج های مرغوب و با کیفیت کیمیا استفاده کنید عطر برنج ، فضای خانه را پر خواهد کرد. نوش جان.

مقالات پیشنهادی کیمیا افشان : 

یک کیلو گرم برنج برای چند نفر کافیست

تفاوتهای برنج ایرانی و خارجی

گران‌ترین برنج گیلان کدام است؟