آموزش, بلاگ

تفاوت برنج طارم و هاشمی چیست؟

تفاوت برنج طارم و هاشمی چیست؟دو گونه برنج ایرانی با نام های برنج هاشمی و طارم جزو برترین برنج های ایران هستند ، اما شاید از خود بپرسید کدام برنج بهتر است و دلایل آن چیست؟  در این مقاله از کیمیا افشان ، با ویژگی های هر دو برنج آشنا خواهید شد و به شما نشان می دهیم کدام برنج بهتر است که هنگام خرید برنج بتوانید انتخاب درستی داشته باشید؛ پس با ما همراه باشید.

 

مرغوب ترین برنج های ایرانی و تفاوت برنج طارم و هاشمی

همانطور که می دانید ، برنج های ایرانی از جمله برنج طارم ، صدری ، برنج هاشمی و برنج علی کاظمی محبوبیت بسیاری بین افراد دارند ، اما برنج صدری دم سیاه مرغوب ترین برنج ایرانی است.

خوب است بدانید که بعد از برنج صدری ، برنج هاشمی در رده دوم مرغوب ترین برنج ایرانی است!

مبدا کشت برنج هاشمی از سال ۱۳۶۴ توسط فردی به نام یوسف هاشمی در روستای چاپارخانه بخش خمام شروع شد و در حال حاضر تقریبا بیشتر کشاورزان گیلانی این نوع برنج را کشت می کنند.

تفاوت طارم و هاشمی

معرفی برنج طارم عطری

و اما برنج طارم ، برنج طارم نوعی برنج ایرانی است که نام آن برگرفته از روستایی در استان زنجان است ، برنج طارم ظاهر کشیده و رنگ سفید مایل به کرم دارد, بسیار معطر است و بعد از پخت خوب ری می کشد.

این نوع برنج از برنج های قبل کم محصول تر است اما کیفیت بالایی دارد ، به همین دلیل کشاورزان تمایلی به کاشت آن ندارند اما هنوزهم محبوبیت خوبی دارد.

 

برنج طارم و هاشمی

برنج هاشمی عطری

در حال بررسی این موضوعیم که تفاوت برنج طارم و هاشمی چیست؟

برنج به دو نوع گرم و سرد تقسیم می شود که هر دوی آن در یک زمان کشت می شود ولی برداشت گونه سرد حدود دو هفته دیرتر از گونه گرم انجام می شود.

شکل ظاهری این دو نوع برنج از نظر قطر و طول دانه کمی متفاوت است ، گونه گرم آن دانه کوتاه تر است و کمی چاق تر. در بازار برنج از نظر قیمتی تفاوتی بین این دو نوع برنج وجود ندارد و قیمت برابری دارند. رنگ دانه های برنج هاشمی استخوانی بوده و کمی حالت روغنی دارند.

این برنج عطر دلنشیتی دارد بسیار خوش پخت و خوش مزه است .

 

تفاوت برنج طارم و هاشمی

ویژگی‌های انواع برنج هاشمی (تفاوت برنج طارم و هاشمی چیست؟)

برنج هاشمی از با کیفیت‌ترین انواع برنج ایرانی است که علاوه بر کیفیت عطری و طعمی دارای مزایا و ویژگی‌های منحصر بفردی در تولید است.

این برنج دارای ساقه‌های نازکی است که آفت‌های مختلفی مثل کرم ساقه خوار امکان رشد و فعالیت در آن را ندارند و در نتیجه این برنج نیاز به سم پاشی کمتری دارد و به همین دلیل به عنوان یک برنج ارگانیک و سالم شناخته می‌شود.

برنج هاشمی در رقم‌های مختلفی تولید می‌شود و هر رقم از آن کیفیت و مزایایی خاصی دارد. از مهم‌ترین انواع برنج هاشمی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

برنج دودی هاشمی: در این نوع برنج هاشمی را با شیوه دودی کردن تولید می‌کنند و در این حالت به آن برنج دودی هاشمی می‌گویند.

برنج قهوه‌ای هاشمی: در این حالت برنج رقم هاشمی را قبل از پوست گیری حرارت می‌دهند و مواد مقوی در پوسته شلتوک برنج به مغز آن تزریق می‌شود و برنج رنگ قهوه‌ای به خود می‌گیرد.

برنج عطری هاشمی: در این حالت برنج به صورت کلی پوست گیری می‌شود و برنج سفید تولید شده از این حالت برنج عطری هاشمی است.

 

تفاوت برنج طارم و هاشمی

مقالات زیر را بخوانید :

یک کیلو گرم برنج برای چند نفر کافیست

تفاوتهای برنج ایرانی و خارجی

گران‌ترین برنج گیلان کدام است؟

در این مقاله تلاش کردیم شما را با برنج های طارم و هاشمی بیشتر آشنا کنیم ، برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های ما در تماس باشید ، بهترین قیمت خرید برنج را در سایت کیمیا افشان بیابید.

از نکاتی که در صفحه اینستاگرام ما پست می شود هم می توانید استفاده کنید. Kimia24.co