بلاگ

روش تشخیص برنج خوب و بد

روش تشخیص برنج خوب و بد

در این مقاله روش تشخیص برنج خوب و بد را در فصل خرید برنج شرح می دهیم، یکی از سوالات برخی افراد، بخصوص زوج های جوان، چگونگی تشخیص برنج خوب از بد و اصل از تقلبی و کهنه است، خرید و تشخیص برنج خوب و شیوه نگهداری آن دارای نکاتی است که شاید برای شما هم مرور آن خالی از لطف نباشد.

با ما در کیمیا افشان همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که چطور برنج خوب از بد و برنج کهنه را از برنج نو تشخیص دهیم.

 

روش تشخیص برنج خوب

اهمیت روش تشخیص برنج اصل و تقلبی و راهکار عملی

برنج ایرانی، از برنج های ممتاز در جهان است، اما همین برنج ایرانی هم درجه بندی دارد، برنج هایی معطر و با دانه خوب و یا برعکس بدون طعم و بدون بو.

خوب است بدانید ، فقط خوب قد کشیدن دانه برنج پس از پخت ملاک مرغوبیت آن نخواهد بود.

 

روش تشخیص برنج خوب و بد

 

موقع خرید دقت کنید، دانه برنج هر چه خشک تر و سفت تر باشد، برنج مرغوب تر است چون با جذب سریع آب هنگام پخت، حجیم تر می شود؛ پس هر چه از تاریخ برداشت برنج بیشتر گذشته باشد به شرط اینکه خوب نگهداری شده باشد، بر کیفیت آن افزوده خواهد شد.

موقع خرید برنج، بسیار دقت کنید که برنج، کپک زده یا خُرد شده نباشد و بوی نامطبوع کهنگی و ماندگی از آن به مشام نرسد.
دانه برنج نباید خیلی سفید، خیلی زرد ، شفاف ، دودی یا ترک خورده باشد؛ برنج خوب ، رنگ بلوری مات و عاج مانند دارد و معمولا باریک و قلمی است اما طعم و بوی مطبوعش پس از پخت ، خیلی مهم تر از باریکی و بلندی آن است.

یک دست بودن دانه های برنج

موقع خرید برنج یک مشت از آن را در دست بگیرید و بررسی کنید، برنج باید یکدست باشد نه مخلوطی از دانه های چاق و لاغر، زرد و سفید، کوتاه و بلند یا ریز و درشت.

هر چه دانه های شکسته یا در اصطلاح «نیمدانه» در میان برنج بیشتر باشد ، آن برنج ، کیفیت کمتری خواهد داشت. (برنج موسوم به نیم دانه بیشتر برای پخت شله زرد، شیربرنج، برخی آش ها ، سوپ ها و مانند این ها مناسب است نه پخت چلو و سرو در مهمانی).

 

راهنمای خرید برنج

 

یکی از آزمون های سنتی، خرد کردن تعدادی از دانه ها زیر دندان است. اگر به سختی خرد شد، نشانه خشکی بیشتر و کیفیت بهتر آن است اما نباید در دهان پودر شود.

برای تشخیص بو و عطر برنج ، هوای گرم دهان را در آن بدمید و سپس بو کنید. به منظور رعایت بهداشت دقت کنید که دانه هایی که در آن دمیده اید را به کیسه یا گونی برنج باز نگردانید.

 

نگهداری و انبار کردن صحیح برنج

  •  کیسه یا ظرف نگهداری از برنج را در جایی دور از رطوبت نگه دارید، مکانی خنک و خشک و به دور از نم، تا حتی نم درون دانه هم تبخیر شود.

  • از گذاشتن کیسه های برنج بر روی هم خودداری کنید.

  • ین کیسه های برنج در انبار ، فاصله ای برای عبور هوا بگذارید.

  • افزودن مقداری نمک و چند دانه سیر همراه با سرکشی و هوادهی گاه به گاه، از آفت زدگی آن جلوگیری می کند.

  • به هیچ وجه از قرص های شیمیایی استفاده نکنید، به جای آن از محصول بی بید که در سایت کیمیا افشان به فروش میرسد و کاملا گیاهی و بی خطر است بهره ببرید. ( برای خرید بی بید به اینستاگرام ما بروید kimia24.co )

  • گاهی به انبار سر بزنید و محتوای کیسه یا ظروف را زیر و رو کنید و آن را از نظر وجود حشرات و آفات چک کنید.

  • اگر اثری از آفت زدگی مشاهده کردید ، پیش از تخم گذاری بیشتر آفات و افزایش حشرات ، برنج را در هوای آزاد، دور از تابش نور خورشید پهن کرده، با الک کردن برنج از لطمه و خسارت بیشتر جلوگیری کنید.

 

روش تشخیص برنج اصلی و تقلبی

 

مقالات زیر پیشنهاد ما در کیمیا افشان است :

یک کیلو گرم برنج برای چند نفر کافیست

تفاوتهای برنج ایرانی و خارجی

گران‌ترین برنج گیلان کدام است؟

 

آفت برنج

حال که با روش انتخاب و نگهداری برنج بیشتر آشنا شدید به فروشگاه آنلاین کیمیا افشان سری بزنید و از برترین و مرغوب ترین برنج ایرانی و قیمت های مناسب ان ها بهره مند شوید.

جهت دریافت مشاوره با شماره های اعلام شده در سایت در تماس باشید و یا صفحه رسمی ما را در اینستاگرام دنبال کنید.