بلاگ

روش استفاده از پلوپز ( ساده ترین روش پخت برنج )

طرز تهیه برنج در پلوپز

اگر شما هم یک دستگاه پلوپز برقی در منزل خود دارید، با کیمیا افشان همراه باشید تا روش استفاده از پلوپز برای پخت پلو با ته دیگی خوشمزه و برنجی با دانه های بلند را به شما آموزش دهیم.

روش استفاده از پلوپز

طرز تهیه برنج در پلوپز:

مواد لازم جهت تهیه کته در پلوپز برای 4 نفر 

  •  برنج : ۳ پیمانه پلوپز

  •  آب : ۴ پیمانه پلوپز

  •  نمک : به میزان لازم

  • روغن مخصوص پخت یا روغن زیتون : ۲ الی ۳ قاشق غذا خوری

 

آموزش استفاده از پلوپز

 

روش پخت برنج با استفاده از پلوپز  :

در مقاله پیشین به این موضوع که یک کلیو برنج برای چند نفر مناسب می باشد اشاره کردیم. هر پیمانه پلوپز برنج معمولا برای یک تا دو نفر کافی است . موقع شستن برنج نباید آن را زیاد چنگ بزنیم و به آرامی آن را دو سه بار می شوییم و آب روی آن را خالی می کنیم و بعد هر چند پیمانه برنج که خیس می کنیم بایستی به همان تعداد به اضافه یک لیوان آب بریزیم ( به ازای ۴ پیمانه برنج ۵ پیمانه آب و یا به ازای ۵ پیمانه برنج ۶ پیمانه آب ) گرم یا ولرم بودن آب زیاد مهم نیست و باید روی آن نمک بریزیم و بگذاریم خیس بخورد برنج های ایرانی نوع مرغوب مانند برنج های کیمیا زمان بیشتری برای خیس خوردن لازم دارند ولی برنج های خارجی مدت کمتری هم میتوان آنرا خیس کرد .

بعد از خیس خوردن، برنج را در پلوپز میریزیم و روغن اضافه می کنیم و پلوپز را به برق می زنیم در پلوپز را هم می بندیم و دیگر به هیچ کاری نیاز نیست اما اگر شما می خواهید برنج، بهتر عمل بیاید یکی دو بار وقتی آب برنج جوش آمد به آرامی با قاشق چوبی بهم بزنید دقت کنید اگر زیاد به هم بزنید ممکن است کته له شود.

بنا بر نوع برنج ، بعضی از ان ها برای پخت به آب بیشتری نیاز دارند و بعضی کمتر ، وقتی برای اولین بار از یک کیسه برنج برنجی را پخت میکنید چنانچه کته از آب در آمده نرم بود بار بعد از میزان آب آن کم کنید  برنج های دانه بلند خارجی که اخیراً به بازار آمده به مقدار بیشتری آب نیاز دارد و هیچ وقت هم وا نمی رود وخیال همه را هم راحت کرده اما کیفیت جالبی از لحاظ ویتامین ها و مواد مغذی ندارند و هرگز عطر و طعم برنج های ایرانی خصوص برنج شمال را نخواهند داشت.

 

ته دیگ برنج در پلوپز

چطور ته دیگ عالی در پلو پز درست کنیم؟

گاهی می خواهیم ته دیگی به جز برنج برای کته داشته باشیم ، مثلا ته دیگ سیب زمینی، برنج، کاهو و غیره، برای تهیه ته دیگی غیر از برنج می توانید وقتی آب برنج جمع شد برنج را در ظرفی خالی کنید و ظرف آن را بشویید تا لعاب برنج باقی مانده در ظرف شسته شود و بعد روغن ریخته و از نان یا سیب زمینی و غیره برای ته دیگ استفاده و برنج را با کفگیر روی آن بریزید و دور آنرا هم جمع کنید تا به دیواره ظرف نچسبد.

 

ته دیگ سیب زمینی در پلوپز

 

برنجی که در پلوپز پخته می شود بسیار خوش طعم و خوش بو است، تمام ویتامین های آن حفظ می شود و ضمنا شما می توانید پلوپز را روشن کرده و به دنبال کار های خود حتی از خانه خارج شوید، زیرا پلوپز بعد از پخت برنج بصورت اتوماتیک خاموش خواهد شد.

در این مقاله از کیمیا افشان تلاش کردیم اصول اولیه و بهترین روش پخت برنج در پلو پز را برای شما بگوییم . در مقالات دیگر نیز  به معرفی بهترین برنج های ایران پرداختیم که می توانید آن را هم مطالعه نمایید. ضمناً در صفحه اینستاگرام برنج کیمیا به روز ترین اطلاعات و آموزش ها را می توانید بیابید.  

 

ته دیگ برنج در پلو پز