بلاگ

تفاوتهای برنج ایرانی و خارجی

تفاوت برنج ایرانی و خارجی

تفاوتهای برنج ایرانی و خارجی

برنج، یکی از اجزای مهم در غذای ایرانی هاست.  اکثر ایرانی ها در روز حداقل یه وعده برنج در سفره شان دارند. بنابراین شناخت نوع برنجی که میخرید می تواند بسیار مهم باشد، ما در کیمیا افشان در کنار شماییم تا برترین ها را بر سر سفره خود بگذارید. در این نوشتار قصد دارید تفاوت برنج ایرانی و خارجی را بررسی کنیم. با ما همراه شوید.

انواع برنج های ایرانی

گستردگی سرزمین ایران و حاصلخیزی خاک آن به ویژه در مناطق شمال باعث شده که گونه های بسیار زیادی برنج کشت ‌شود چهار دسته اصلی برنج های ایرانی شامل: طارم، صدری، گرد و پرمحصول است. که شالیکاران به خوبی با آن ها آشنا هستند.

گونه های هر دسته بندی را در زیر مشاهده می کنید:

طارم : موسی طارم، طارم دیلمانی، طارم رشتی، اهلمی طارم، طارم امیری، رشتی سرد، سنگ طارم، سنگ جو، طارم محلی

صدری : صدری سالاری، صدری حسن سرایی، صدری دم سیاه، صدری دم سفید، صدری دم سرخ، صدری علی کاظمی، صدری شاه پسند، صدری هاشمی

گرد : حسنی، بینام، عنبربو، چمپا بودار، غریب، محمدی، قشنگه، گرده، قصرالدشتی

پرمحصول : خزر، فجر، ندا، سپیدرود، هراز، آمل 3، ساحل، شفق، کادوس، دشت، زاینده رود، کوهرنگ، یاسوج۱، سازندگی، آمل ۲، هیبرید، شیرودی، چرام ۳، نعمت

انواع برنج های خارجی

با توجه به میزان بالای مصرف برنج در ایران و افزایش جمعیت کشور، برنج  ازکشورهای دیگر هم وارد می شود. برنج های وارداتی را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

برنج هندی درجه 1، برنج هندی درجه 2، برنج پاکستانی، برنج پاکستانی معطر، برنج تایلندی، برنج اروگوئه ای، برنج آرژانتینی- برنج تایلندی هومالی

تفاوت های برنج ایرانی و خارجی

در این قسمت از نوشتار، کارشناسان حرفه ای کیمیا افشان قصد دارند تفاوت های برنج ایرانی و خارجی را مرور کنند:

  • برنج ایرانی به مراتب با کیفیت تر و خوش خوراک تر و خوش بو تر از برنج خارجی می باشد.
  • ارزش غذایی برنج ایرانی بسیار بیشتر از برنج خارجی می باشد.
  • شتید ندانید که بیشتر  برنج های خارجی به صورت قالبی درست می شوند. به این معنی است که برنج های درجه دوم و سوم را خرد می کنند و به صورت آرد در می آورند و دوباره آن را درون قالب های منظم و یک اندازه قرار می دهند!
  • زمین های برنج در خارج از کشور با آب فاضلاب آبیاری می شوند که باعث می شود برنجی حاوی مواد شیمیایی نظیر آرسنیک و سیانید باشد، که بسیار برای سلامت مضر است.
  • اما هزینه ی زیاد برنج ایرانی نسبت به برنج خارجی را باید در نظر داشت.
  • برنج خارجی از نظر ظاهری خوش قد و بالاتر است و پخت آن به مراتب آسان تر از بزنج ایرانی است.

زمان نگهداری برنج ایرانی و خارجی

یکی از تفاوت های برنج ایرانی و خارجی،  زمان نگهداری برنج است. برنج خارجی دارای زمان نگهداری طولانی تری نسبت به برنج ایرانی است چراکه برای جلوگیری از شپش زدن از مواد نگه دارنده در آن ها استفاده می شود. که قطعا برای سلامتی مضر است.

سخن پایانی از کیمیا افشان

درست است که هزینه بیشتری برای خرید برنج ایرانی صرف می کنید و زحمت بیشتری می کشید تا برنج ایرانی را بپزید، اما به یاد داشته باشید هزینه و زمان خود را صرف سلامتی و نشاط خود و عزیزانتان کرده اید. بعد از یک روز خسته کننده، وقتی بوی برنج ایرانی در تمام فضای خانه پیچیده، قطعا با نشاط و لذت بیشتری بر سر سفره در کنار عزیزانتان خواهید نشست.

ما در دفاتر فعال کیمیا افشان آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم و در تلاشیم مرغوب ترین برنج های ایران را با عشق بر سر سفره های شما بیاوریم.